تماس با امداد باتری ماشین

برای تماس تلفنی اینجا را لمس کنید

برای دریافت مشاوره ، خرید، ارسال و نصب رایگان باتری ماشین با امداد باتری تماس حاصل فرمائید.

۲۳ ۴۲ ۸۴۰ –۰۹۱۲

۵۵۱ ۳۲۰  ۸۸ - ۴۳۸ ۳۲۱ ۸۸

واحد البرز: ۲۰ ۳۸۸ ۳۲۲ - ۰۲۶


سیستم ترمز، تعلیق و کنترل پایداری خودرو

سیستمهای تعلیق و کنترل پایداری خودرو، به منظور افزایش کنترل راننده بر خودرو، و اعمال بهترین نیروی ترمز بر چرخها و در نتیجه خودرو، اختراع شده اند. کنترل فرمان این سیستم ها، الکترونیکی بوده و نرم افزار این سیستم ها، با گذر زمان پیشرفتهای قابل توجهی داشته اند.

عملکرد این سیستمهای کنترل پایداری به شرح زیر است:

ترمز ABS

سیستم ترمز ضد قفل یا ضد بلوکه (Anti-Lock Braking System)، با قطع و وصل کردن بسیار سریع ترمز، مانع از قفل شدن چرخ ها در هنگام ترمز گیری می شود. کنترل و فرمان اجرای این سیستم بر عهده کامپیوتر است. کامپیوتر، با حسگرهای تعبیه شده در هر چهار چرخ، حرکت یا سکون خودرو را تشخیص داده و در صورتیکه خودرو در حال حرکت باشد، و یک یا چند چرخ قفل شوند، فرمان اجرای ABS را صادر می کند. نرم افزار ABS، فرکانس قطع و وصل شدن ترمزها در هر ثانیه، و عملکرد آن در کنار سایر سیستم های کنترل پایداری، در هر خودرو منحصر به فرد است.

سیستم های ABS نسل جدید فرکانس قطع و وصل شدن بالاتری (مثلا 140 بار در ثانیه و بیشتر) نسبت به خودروهای قدیمی تر دارند.

ترمز EBD

نرم افزار (Electronic Brake force Distribution) EBD، مکمل ترمز ABS است و نیروی ترمز اعمال شده به هر چرخ را با توجه به فاکتورهای زیر کنترل می کند:

- نیروی وزن خالص وارده به هرچرخ (چاقی و لاغری سرنشینان و چیدمان بار در خودرو، و پیچ های جاده، نیروی وزن خالص وارده به هر چرخ را تغییر می دهد).
- سرعت حرکت خودرو و سرعت چرخش هر چرخ،
- زاویه فرمان و چرخش یا لغزش خودرو حول محور عمودی.

ترمز ESP

عملکرد نرم افزار (Electronic Stability Program) ESP، شباهت زیادی به EBD دارد ولی در واقع مکمل آن است. این نرم افزار، بیش از 25 بار در ثانیه حرکت و وضعیت خودرو را اسکن می کند و در صورتیکه اطلاعات دریافتی از حسگرها و محاسبات، انحراف خودرو را از مسیر نشان دهند، نیروی ترمز (بسته به شرایط) به یک یا چند چرخ خاص اعمال می شود تا خودرو به وضعیت عادی بازگردد.

تشخیص اینکه خودرو در حال انحراف از مسیر مستقیم است، به عهده کامپیوتر بوده و با حسگرهای متعددی که در چرخها تعبیه شده اند، انجام می شود.

ترمز BAS

در صورتیکه راننده، فشار بیش از حدی را به پدال ترمز وارد کند، (معمولا با مشاهده خطرناکترین صحنه ها این اتفاق می افتد) برنامه (Brake Assist System) BAS، وارد عمل می شود و با توجه به شرایط، بهترین و کارآمدترین نیروی ترمز را به چرخ ها اعمال می کند.

با توجه به قوانین فیزیک ((µs > µkضریب اصطکاک سکون از ضریب اصطکاک لغزشی بزرگتر است بهترین نیروی ترمز وقتی حاصل می شود که خودرو سر نخورد و نیروی ترمز به چرخهای در حال غلطش (چرخش) اعمال شود.
در خودروهای پیشرفته ای که مجهز به رادار دیسترونیک هستند (Distronic Radar)، در حین حرکت، در صورت تشخیص مانع در مقابل خودرو، و یا نزدیک شدن به عابر پیاده، سیستم BAS حتی بدون اراده راننده وارد عمل می شود.
ترمز TCS یا ASR به زبان آلمانی

سیستم Traction Control System) TCS)، در هنگام شتابگیری، از هرزگردی چرخها در مسیر حرکت جلوگیری می کند. یکی از کاربردهای این سیستم، حرکت دادن خودرو بویژه در سربالایی های یخی و لغزنده است. بسیاری از راننده ها، در زمستان، گیر کردن در رمپ پارکینگ را تجربه کرده اند، سیستم TCS، بهترین استفاده را از اصطکاک لاستیک ها با سطح زمین ممکن می سازد.

از دیگر کاربردهای سیستم TCS، کنترل پایداری خودروهای پرشتاب دیفرانسیل عقب (مانند جنسیس کوپه) است، این خودرو ها در صورت شتابگیری ناگهانی، با زاویه اندک فرمان، به دور خود می چرخند. سیستم TCS، مانع از هرزگردی لاستیکها و بروز این حالت در آنها می شود.
در مسابقات اتومبیلرانی فرمول 1، که صدم ثانیه تعیین کننده است، سیستم TCS، مانع از هرزگردی لاستیک در هنگام شتابگیری می شود، و بدین ترتیب، اتومبیل بیشترین شتاب ممکن را دریافت می کند (زیرا µs > µk ضریب اصطکاک سکون از ضریب اصطکاک لغزشی بزرگتر است).
وقتی لاستیک در حال هرزگردی باشد، نسبت به وقتی که روی آسفالت می غلطد، استطکاک کمتری با آسفالت دارد، بنابراین، در حالتیکه سیستم TCS فعال است، مقدار بیشتری از نیروی پیشرانه موتور به حرکت تبدیل می شود.

 


کارشناسان ما باتری و دینام ماشینشما را با دستگاه تستر دینام ماشین بعد از تعویض باتری به صورت رایگان تست می نمایند.

جهت انتخاب آمپر مناسب خودرو خود، با امداد باتری تماس حاصل فرمائید

۲۳ ۴۲ ۸۴۰ –۰۹۱۲

۵۵۱ ۳۲۰  ۸۸ - ۴۳۸ ۳۲۱ ۸۸

واحد البرز: ۲۰ ۳۸۸ ۳۲۲ - ۰۲۶

 فروش انواع باتری های کره ای و ایرانی به صورت عمده و کلی در امدادباتری

امداد باطری کهن

شرکت امداد باتری کهن  :

۱- اولین شرکت ثبت شده فروش باتری ماشین توسط اداره ثبت شرکت ها سهامی خاص به شماره ۴۸۵۴۳۳

۲- اولین شرکت فروش باتری ماشین دارنده نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت و معدن و تجارت

۳- اولین شرکت فروش باتری ماشین دارنده لوگو رسمی ساماندهی پایگاه های اینترنتی

 

ارسال رایگان باتری به نقاط تهران

محدوده ارسال باتری تهران بزرگ

 ارسال رایگان باتری ماشین به تمام نقاط تهران

مناطق مختلف تحت پوشش امداد باتری ماشین شهرک غرب - نیاوران - جنت آباد - تجریش - سعادت آباد - آریاشهر - فردوس غرب تهران - فردوس شرق تهران - شمال تهران - آزادی - انقلاب - صادقیه - یوسف آباد - ولیعصر عج - نارمک - یافت آباد - تهرانسر - مینی سینی - شهران - آیت الله کاشانی - نیروی هوایی - دماوند - فرمانیه - پونک - ونک - کامرانیه - هفت تیر - المپیک - هروی - هفت حوض جهت ارسال باتری

 شماره های تماس استان تهران

۲۳ ۴۲ ۸۴۰ ۰۹۱۲

   ۴۳۸  ۳۲۱  ۸۸   -   ۵۵۱  ۳۲۰  ۸۸

*